X
تبلیغات
رایتل

سلامت از نگاه ملی

لطفا با شرکت در نظرسنجی های این وبلاگ به شناخت افکار عمومی کمک کنید

تجاوزهای‌ حیرت‌آور به زنان در ارتش آمریکا

wafa.ir: تجاوز به زنان در ارتش آمریکا از بدو ورود یعنی از اداره استخدام شروع شده تا میدان های جنگ ادامه دارد که نشان دهنده برنامه روانی پیچیده و غیر انسانی ارتش آمریکا برای شکستن حس مقاومت در سربازان تازه وارد است.

سایت باراک اوباما نوشت ؛ برخی متخصصان ارتش ایالات متحده را متجاوزترین ارتش تاریخ می دانند. اما آیا می دانید این ارتش متجاوز از چه امری رنج فراوان می برد؟ پاسخ اندکی بغرنج است؛ تجاوز جنسی سربازان این ارتش به یکدیگر! در دهه اخیر تجاوز جنسی یکی از بزرگترین معضلات ارتش آمریکا تبدیل گشته است. در این گزارش این موضوع را از زوایای گوناگون مورد بررسی قرار دادیم.. . ..


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: دوشنبه 26 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 04:46 ب.ظ | نویسنده: صادق | چاپ مطلب 0 نظر

آیا انتخابات انجمن پزشکان عمومی سالم برگزار شد؟

روز جمعه ۲۳ تیرماه در هوایی بسیار گرم و در یک انتخابات بسیار بی نظم هیئت مدیره انجمن پزشکان عمومی به خوبی نشان داد که چرا اوضاع پزشکان عمومی کشور تا این حد بغرنج است و چرا مسائل این قشر زحمتکش روی زمین مانده و کسی شنوای دردهای انان نیست؟ . . .


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: یکشنبه 25 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 08:31 ب.ظ | نویسنده: صادق | چاپ مطلب 0 نظر

رادیو رسانه ای مورد غفلت واقع شده؟

در حالیکه تنها صدای تخصصی حوزه سلامت در عرصه رسانه رادیوسلامت است اما می بینیم که خیلی مسئولین مختلف با این رسانه تعامل ندارند. این درحالی است که رادیو به عنوان یک ابزار مناسب به خصوص در روستاها می تواند نقش آموزشی داشته باشد.....


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 22 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 11:23 ب.ظ | نویسنده: صادق | چاپ مطلب 0 نظر

انتخابات پیش روی سازمان نظام پزشکی بسیار جدی است.

درحالیکه شهاب الدین صدر می رفت تا با لیست جدید در انتخابات مجلس نهم جایگاهی به مراتب بالاتر داشته باشد اما به یکباره جزء دانه درشتهایی لقب گرفت که با شهامت شورای نگهبان رد صلاحیت شد. حال طبق قانون وی نمی تواند حتی برای انتخابات سازما نظام پزشکی کاندیدا شود  و باید منتظر ظهور نسل جدیدی از سیاستمداران حوزه سلامت باشد. این نسل . .


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 22 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 11:11 ب.ظ | نویسنده: صادق | چاپ مطلب 0 نظر

خدا را شکر همه اعتراف کردند؟؟

وقتی شماره جدید ماهنامه اقلیم شفا ارگان رسمی سازمان بسیج جامعه پزشکی را دیدم خیلی تعجب کردم ؛ چون برای اولین بار همه مسئولین و صاحبنظران حوزه سلامت بر سر موضوعاتی به توافق کامل رسیدن و هیچ اختلافی بین آنها نبود؛ اینکه در مراکز درمانی کشور از مردم زیرمیزی اخذ می شود را همه گفتند و هیچ کس هم حرف مخالفی نداشت.. . . .


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: یکشنبه 18 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 11:52 ق.ظ | نویسنده: صادق | چاپ مطلب 0 نظر

اما آرایش سیاسی جریانهای نظام سلامت در آستانه انتخابات آتی؟

بدون شک در شرایط فعلی که گرداننده اصلی وزارت بهداشت را دکتر لاریجانی می دانند بسیاری از جریانهای سیاسی که در نظام سلامت حضور دارند زاویه پیدا کردنشان با ریاست محترم جمهور زیر سر همین اقدامات لاریجانی است که به نوعی سعی کرد تمامی افرادی که از جایی غیر از وزارت بهداشت امده بودند را از وزارت بهداشت اخراج کند و حتی در این میان افراد بسیار کاردانی نظیر دکتر موید علویان نیز از تیررس وی مصون نماندند و بعد از رفتن این نیروها فضا در نبود امکان فعالیت نیروهای اصلاح طلب انقدر برای لاریجانی باز شد که وی واقعا مغز متفکر نظام سلامت در حوزه اجرا بتدیل شده است. البته دکتر محمد باقر لاریجانی که برادر کوچکتر لاریجانی ها و فوق تخصص غدد است، آنقدر باهوش است که خطوط سیاسی خود را مثل برادر بزرگترش مبهم نگه دارد و به همین خاطر هیچگاه نباید تعجب کنید که چرا دکتر ظفرقندی هنوز استاد کرسی دانشگاه تهران است و یا به عنوان استاد نمونه انتخاب می شود و یا شکوری راد هنوز در این دانشگاه اسم و رسمی دارد.. . . .


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: جمعه 16 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 07:56 ب.ظ | نویسنده: صادق | چاپ مطلب 0 نظر

آرایش سیاسی ایران، یکسال مانده به انتخابات ریاست جمهوری دهم؟

در یکسال ماننده به انتخابات ریاست جمهوری دهم آرایش سیاسی جریانهای سیاسی در ایران بسیار جالب است. در واقع تجرکی که در زیرلایه های اجتماعی کاملا پیداست و قابل انکار نیست؟
بدون شک کاندیداهای اصلی دولت یکی از گزینه های باقری لنکرانی وزیر بهداشت معزول و یا نیکزاد وزیر مسکن فعلی است, اما در صورت رد صلاحیت این دو تنها گزینه احمدی نژاد ضرغامی رئیس فعلی رسانه ملی است که باید وی را کاندیدای خاموش انتخابات اتی  دانست که در میان تضادهای قالیباف و احمدی نژاد می تواند گزینه ای بین الطرفین باشد که وحدت را به اردوگای اصولگرایان بیاورد. شاید همان اقبالی را بتوان برای ضرغامی متصور شد که برای کفاشیان در انتخابات فدراسیون فوتبال مشاهده کرده ایم. جایی که به ناچار همه روی کفاشیان توافق کردند در حالیکه قرار بود وی برای تنوع در کاندیداها اضافه شود, اما  در میان جریان اصلاحطلبان.....


ادامه مطلب ...
تاریخ ارسال: جمعه 16 تیر‌ماه سال 1391 ساعت 07:18 ب.ظ | نویسنده: صادق | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 15 )
   1      2     3   >>
صفحات